NCV8664CDT33RKG
onsemi
Prodotto No:
NCV8664CDT33RKG
Pacchetto:
DPAK
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA DPAK
In magazzino : 2497
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 29 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 67dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V