NCV8720BMT135TBG
onsemi
Prodotto No:
NCV8720BMT135TBG
Pacchetto:
6-WDFN (2x2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.35V 350MA 6WDFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
PSRR 52dB ~ 25dB (10Hz ~ 1MHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 350mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WDFN (2x2)
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.35V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 350mA