NEV.22M50-10
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
NEV.22M50-10
Descrizione:
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.299" (33.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.496" L x 0.512" W (38.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series NEV
Package / Case Radial
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.22 µF