NEVH47M160DE
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
NEVH47M160DE
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 160V RADIAL
In magazzino : 1258
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEVH
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF