NF15AA0160M--
KYOCERA AVX
Prodotto No:
NF15AA0160M--
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
ICL 16 OHM 20% 3A 15MM
Guida per l'utente
Series NF15
Mfr KYOCERA AVX
Tolerance ±20%
Approval Agency -
Current - Steady State Max 3 A
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Package Bulk
R @ 25°C 16 Ohms
Product Status Obsolete
R @ Current 440 mOhms
Diameter 0.591" (15.00mm)