NJM2871BF15-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
NJM2871BF15-TE1
Pacchetto:
SOT-23-5 (MTP5)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 14V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5 (MTP5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V