NJM78L20A
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
NJM78L20A
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 20V 100MA TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 7 mA
PSRR 58dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 20V