NJM78M15FA
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Prodotto No:
NJM78M15FA
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
IC REG LINEAR 15V 500MA TO220F
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V