NL6EBX-2M-DC12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
NL6EBX-2M-DC12V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 12VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 125VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 60 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 200 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 6PDT (6 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series NL
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC