NL6EBX-L2-DC60V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
NL6EBX-L2-DC60V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 60VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 125VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 26.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 6PDT (6 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series NL
Operate Time 15 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 60VDC
Must Operate Voltage 48 VDC