NPA10M100
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
NPA10M100
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 100V AXIAL
In magazzino : 1171
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 10
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.826" L (10.00mm x 21.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NPA
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 10 µF