NPX20S48025DC
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
NPX20S48025DC
Descrizione:
DC DC CONVERTER 2.5V 20W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.02" L x 1.00" W x 0.36" H (51.3mm x 25.4mm x 9.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series NPX20 (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 81%