NTE74HCT14
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
NTE74HCT14
Pacchetto:
14-DIP
Descrizione:
IC INVERT SCHMITT 6CH 1-IN 14DIP
In magazzino : 112
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 10
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Max Propagation Delay @ V, Max CL 25ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Through Hole
Input Logic Level - Low 0.5V ~ 1.4V
Product Status Active
Supplier Device Package 14-DIP
Series 74HCT
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Input Logic Level - High 1.2V ~ 2.1V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 1
Mfr NTE Electronics, Inc
Features Schmitt Trigger
Number of Circuits 6
Package Bag
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 4.8mA, 4.8mA