P-15KP66CA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
P-15KP66CA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 66VWM 35VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1500A (1.5kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 73.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 144000W (144kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 66V