P01-12-C-1A
NKK Switches
Prodotto No:
P01-12-C-1A
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
INDICATOR 12V RED CAP BK MLW ILL
Guida per l'utente
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.66" x 0.74" (16.76mm x 18.80mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series P01
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Rectangle
Current 50mA
Lens Size 16.20mm x 16.00mm