P01-12E-1A
NKK Switches
Prodotto No:
P01-12E-1A
Produttore:
NKK Switches
Descrizione:
INCAND PANEL INDICATOR YLW 12V
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.66" x 0.74" (16.70mm x 18.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Yellow
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Type Incandescent
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Rectangle
Current 50mA
Lens Size 16.20mm x 16.00mm