P048F048T24AL-CB
Vicor Corporation
Prodotto No:
P048F048T24AL-CB
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
EVALUATION BOARD PRM REGULATOR
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Up or Down
Current - Output 5A
Product Status Obsolete
Power - Output 240 W
Series VI Chip® PRM®
Regulator Topology Buck-Boost
Frequency - Switching 1.55MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 48V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part P048F048T24AL
Package Bulk
Voltage - Input 36V ~ 75V