P0770.152NL
Pulse Electronics
Prodotto No:
P0770.152NL
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 2.6A 50 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 1.5 µH