P081N-261F2BBR10K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P081N-261F2BBR10K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M6 x 0.75
Actuator Diameter 0.187" (4.75mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series P08x
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Rectangular - 0.368" x 0.303" Face (9.35mm x 7.70mm)