P091P-FA25BR100K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P091P-FA25BR100K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 100K OHM 1/20W PLASTIC LIN
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series P09x
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 100k
Size - Body Rectangular - 0.447" x 0.374" Face (11.35mm x 9.50mm)