P1169.153NL
Pulse Electronics
Prodotto No:
P1169.153NL
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
FIXED IND 15UH 3.1A 47 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 15 µH
Series P1169NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz