P1171.153NLT
Pulse Electronics
Prodotto No:
P1171.153NLT
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
FIXED IND 15UH 4A 30 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 15 µH
Series P1171NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz