P1500ECRP1
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
P1500ECRP1
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
THYRISTOR 140V 400A TO226-2
Guida per l'utente
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 140V
Series SIDACtor®
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 95pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 180V