P160-562KS
API Delevan Inc.
Prodotto No:
P160-562KS
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 68MA 260MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 644mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 68 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Inductance 5.6 µH