P160KNP-0EC15B2K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P160KNP-0EC15B2K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 2K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
In magazzino : 1184
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series P160
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 2k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)