P232-SED20BR10K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P232-SED20BR10K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread M9 x 0.75
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series P232
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.906" Dia (23.00mm)