P260P-S2BF4CA100K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P260P-S2BF4CA100K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LOG
Guida per l'utente
Number of Gangs 2
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.945" (24.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 295°
Series P260
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 100k
Size - Body Square - 0.500" x 0.500" Face (12.70mm x 12.70mm)