P271-DP41R10K
TT Electronics/BI
Prodotto No:
P271-DP41R10K
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 2.000" (50.80mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 312°
Series P271
Power (Watts) 2W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 1.050" Dia (26.67mm)