P35-50S-04
Polytron
Prodotto No:
P35-50S-04
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 50V
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 300mA
Type Enclosed
Line Regulation 0.2%
Package / Case 7-DIP Module, 5 Leads
Features SCP
Load Regulation 0.2%
Package Bulk
Voltage - Input 105 ~ 125 VAC