P4KE400A-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
P4KE400A-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-41
Descrizione:
DIODE TVS 342VWM 552VC DO41
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 720mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Series P4KE-HF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 552V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V