P4SMA200H
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
P4SMA200H
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
400W, 200V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 180V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, P4SMA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 287V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 162V