P4SMA91H
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
P4SMA91H
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
400W, 91V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 81.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, P4SMA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 131V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 73.7V