P4SMAJ43A
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
P4SMAJ43A
Pacchetto:
SMA/DO-214AC
Descrizione:
TVSDIODE,SMA,43V,400W,UNI
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA/DO-214AC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V