P5KE180A-BP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
P5KE180A-BP
Pacchetto:
DO-15
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 198V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V