P5KE33A-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
P5KE33A-TP
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V