P6KE110H
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
P6KE110H
Pacchetto:
DO-204AC (DO-15)
Descrizione:
600W, 110V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 99V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, P6KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 158V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 89.2V