PAF600F280-12
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PAF600F280-12
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 600W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 200V
Control Features Enable, Active Low
Series PAF600F280 (600W)
Power (Watts) 600 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%