PAG.M0.5SL.AC52G
LEMO
Prodotto No:
PAG.M0.5SL.AC52G
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Polyetherimide (PEI)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M05
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 170°C