PAT1206E4222BST1
Vishay Dale Thin Film
Prodotto No:
PAT1206E4222BST1
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 0.4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 42.2 kOhms
Series PAT
Power (Watts) 0.4W, 2/5W