Casa / AC DC Converters / PBA150F-9-CD9.6N
minImg
PBA150F-9-CD9.6N
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
PBA150F-9-CD9.6N
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 9V
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.7 A
Series PBA (150W)
Type Enclosed
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC