PBC16SAFN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PBC16SAFN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
In magazzino : 393
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 16
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.620" (15.75mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.950" (24.13mm)