PBC27SAFN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PBC27SAFN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 27
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.620" (15.75mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.950" (24.13mm)