PBC31SGBN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PBC31SGBN
Descrizione:
CONN HEADER R/A 31POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 31
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.200" (5.08mm)