Casa / Resonators / PBRC-10.00BR07
minImg
PBRC-10.00BR07
KYOCERA AVX
Prodotto No:
PBRC-10.00BR07
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Guida per l'utente
Frequency Tolerance ±0.7%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Frequency Stability ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Series PBRC-B, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 10 MHz
Capacitance 10 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.091" (2.30mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 Ohms