Casa / Resonators / PBRC4.91GR50X000
minImg
PBRC4.91GR50X000
KYOCERA AVX
Prodotto No:
PBRC4.91GR50X000
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CERAMIC RES 4.9100MHZ SMD
Guida per l'utente
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Stability ±0.5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Series PBRC-G, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 2-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 4.91 MHz
Features -
Height 0.079" (2.00mm)