Casa / Resonators / PBRV20.00HR50Y000
minImg
PBRV20.00HR50Y000
KYOCERA AVX
Prodotto No:
PBRV20.00HR50Y000
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 10PF SMD
Guida per l'utente
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Stability ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Product Status Obsolete
Series PBRV-H, Kyocera
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Mfr KYOCERA AVX
Frequency 20 MHz
Capacitance 10 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.079" (2.00mm)