PC113-2C-240A-X
Picker Components
Prodotto No:
PC113-2C-240A-X
Produttore:
Picker Components
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 240V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style Solder Lug
Coil Current 12.6 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 19 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 25 ms
Mfr Picker Components
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC