PC1R5-48-3.3
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PC1R5-48-3.3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.32W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.08" L x 0.61" W x 0.31" H (27.5mm x 15.5mm x 7.8mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 400mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PC
Power (Watts) 1.32 W