PCA1000F-5-W1
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
PCA1000F-5-W1
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 1000W
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.01" L x 4.02" W x 1.61" H (178.0mm x 102.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 200 A
Series PCA (1000W)
Power (Watts) 1000W