PCD-16-700A
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
PCD-16-700A
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRVR CC AC/DC 16-24V 700MA
In magazzino : 667
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 135VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP42
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PCD-16 (16W)
Power (Watts) 17 W
Type Constant Current
Efficiency 81%
Voltage - Output 16 ~ 24V